fot. Przemysław Grabiński
Polityk dodał, że przedstawiciele ugrupowania Polska 2050 przygotowują się do ewentualnych przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Szymon Hołownia nie wyklucza, że do wyborów parlamentarnych dojdzie jeszcze w tym roku: - Jestem przekonany, że kadencja Sejmu nie zakończy się w konstytucyjnym terminie. Przedterminowe wybory mogą odbyć się jesienią tego roku lub wiosną przyszłego.

Dodał, że choć jego ugrupowanie dopiero tworzy struktury, to będzie gotowe na wybory, bez względu na to, kiedy się odbędą.

Lider Polski 2050 zwrócił też uwagę na konieczność natychmiastowych działań w zakresie poprawy opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Szymon Hołownia ocenia, że przez pandemię problem jest coraz większy: - Codzienne tysiące dzieci zmaga się z cierpieniem, a co za tym idzie mamy coraz więcej skutecznych prób samobójczych wśród młodzieży. Tylko w ubiegłym roku było ich 120.

Polska 2050 proponuje swój „Plan dla zdrowia”, a w nim m.in. przeznaczenie jeszcze w tym roku dodatkowego miliarda złotych na psychiatrię dzieci i młodzieży.

pg/rz

Posłuchaj

Szymon Hołownia o poprawie opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży Szymon Hołownia nie wyklucza przedterminowych wyborów parlamentarnych