fot. ms.gov.pl
Pięciolatek utonął w niezabezpieczonej studzience kanalizacyjnej 21 czerwca 2017 roku. Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Koszalinie ruszył proces cywilny, w którym rodzice chłopca pozwali miasto Białogard.

Wśród przesłuchiwanych świadków byli policjanci, którzy pierwsi byli na miejscu tragedii. Do prokuratury ponownie trafi zawiadomienie o wszczęciu postępowania przygotowawczego przeciw przedstawicielom miasta Białogard.

To efekt pisemnego uzasadnienia wyroku z 28 kwietnia uniewinniającego urzędniczkę białogardzkiego magistratu od zarzutów m.in. niedopełnienia obowiązków służbowych. Koszaliński Sąd Okręgowy w kwietniu tego roku orzekł jednocześnie, że winnym tego co się stało był zarządzający mieniem gminnym Urząd Miejski w Białogardzie.

Tragedia wydarzyła się 21 czerwca 2017 roku. 5-letni Szymon z Białogardu utonął w niezabezpieczonej pokrywą studzience kanalizacyjnej, znajdującej ok. 20 m od placu zabaw, na którym chłopiec bawił się z innymi dziećmi, obserwowany z okna rodzinnego domu przez ojca.

ak/ar

Czytaj więcej