fot. PAP/EPA/ADI WEDA
W przestrzeni publicznej pojawiło się wiele kontrowersji i nieprawdziwych informacji na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Postanowiliśmy niektóre z nich wyjaśnić we wtorkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Na czym polega działanie poszczególnych szczepionek? Jak to możliwe, że powstały w tak krótkim czasie? Czy mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm? Na te pytania odpowiedziała pochodząca z Koszalina dr nauk medycznych Agnieszka Rawłuszko-Wieczorek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

materiał Tomasza Trana

Liczba chętnych do przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi maleje. - Niezaszczepieni zaczynają pasożytować na zaszczepionych, bo wydaje im się, że niebezpieczeństwo już minęło - uważa wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

materiał Anny Winnickiej

W ostatnim czasie prowadzonych jest dużo kampanii dotyczących szczepień. Na różnego rodzaju portalach możemy znaleźć informacje o korzyściach wynikających z przyjęcia preparatu. - Pamiętajmy o korzystaniu z wiarygodnych źródeł - podkreśliła Nadia Łanowska z portalu „Zaszczep się wiedzą”.

materiał Renaty Pacholczyk