Przybywa zaszczepionych na COVID-19 na Pomorzu Zachodnim. Będą też specjalne zachęty dla gmin i mieszkańców
O przebiegu programu szczepień mówiono dziś w Punkcie Szczepień Masowych w Połczynie-Zdroju. Placówka działa od miesiąca i do tej pory skorzystało z niej dwa tysiące osób.

Wynik całego regionu jest optymistyczny - wyliczał Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski: - Takich Punktów Szczepień Powszechnych w naszym województwie jest 27 i wszystkie one już działają. Ogólnie w województwie zachodniopomorskim mamy ponad 870 tys. wykonanych szczepień w tym drugą dawką zostało już zaszczepionych ponad 250 tys. mieszkańców.

Do udziału w programie szczepień przekonywał poseł Czesław Hoc. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia liczy na to, że do sierpnia cały kraj osiągnie odporność populacyjną:
- Ci, którzy się już zaszczepili lub planują są już potrójnymi zwycięzcami. Po pierwsze zyskują na zdrowiu, mają zwiększone poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego. Zyskują też szacunek, bo są odpowiedzialni i roztropni, wykazują postawę solidarności społecznej. I po trzecie mogą stać się zwycięzcami nagród w loterii.

Odwiedzający Powszechny Punkt Szczepień wspominali także o loterii, która ma zachęcić mieszkańców i samorządy do anty-COVID-owej mobilizacji.

Mirosław Majka, starosta świdwiński, zapowiedział także, że sam przekaże dodatkowe środki dla najbardziej zmobilizowanej gminy:
- Zrobię wszystko jako szef zarządu powiatu świdwińskiego, żeby wyróżnić gminę, która jako pierwsza przekroczy próg 75 procent zaszczepionych. Przeznaczymy na to 50 tys. złotych.

Powiat świdwiński chce także skoncentrować się na promocji szczepień wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

ms/kc

fot. Aleksandra Śliwińska
fot. Aleksandra Śliwińska
fot. Aleksandra Śliwińska
fot. Aleksandra Śliwińska
fot. Aleksandra Śliwińska
fot. Aleksandra Śliwińska
fot. Aleksandra Śliwińska

Posłuchaj

Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości Mirosław Majka, starosta świdwiński