Ostatni z punktów uruchomiono w środę w Policach. W województwie działa już 27 punktów szczepień powszechnych, m.in. w: Białogardzie, Karlinie, Kołobrzegu, Świeszynie, Darłowie, Sławnie, Szczecinku, Wałczu, Połczynie-Zdroju i Drawsku Pomorskim.

- Wyszczepialność w Zachodniopomorskiem jest bardzo duża, jesteśmy pod tym względem w pierwszej piątce w kraju. Szczepionkę przyjęło ponad 764 tys. z ponad 1,4 miliona mieszkańców powyżej 18. roku życia, co oznacza, że zaszczepiono ponad 40 proc. osób z Pomorza Zachodniego. Do odporności populacyjnej wciąż jednak brakuje. Żeby ją uzyskać, szczepionkę powinno przyjąć 60 proc. mieszkańców - powiedziała Justyna Łyjak, pełnomocnik wojewody ds. szczepień.

Justyna Łyjak poinformowała także, że w punkcie szczepień powszechnych, który znajduje się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie, szczepionkę przyjęło ponad 6,5 tysiąca osób: - W następnym tygodniu będziemy podawać mieszkańcom Koszalina i powiatu koszalińskiego drugą dawkę preparatu.

ak/rz

Posłuchaj

Justyna Łyjak o szczepieniach w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie Justyna Łyjak o szczepieniach w Zachodniopomorskiem