fot. prk24.pl
Punkt powstał miesiąc temu w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Śniadeckich. W mieście szczepionkę podano już 54 tysiącom mieszkańców, 14 tysięcy z nich otrzymało dwie dawki preparatu.

- Mieszkańcy są zadowoleni z przebiegu szczepień w hali. Podkreślają, że jest duża przestrzeń i nie ma kolejek. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy drugą turę szczepień. Preparat będziemy w stanie podać czterem tysiącom osób tygodniowo. Przygotowaliśmy już dodatkowe punkty ambulatoryjne - powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Zapytani przez naszego reportera koszalinianie podkreślali, że proces szczepień w Hali Widowiskowo-Sportowej przebiega bardzo sprawnie: - Nie poczuliśmy nawet ukłucia igły. Wierzymy, że szczepienia pozwolą nam wrócić do czasu sprzed pandemii.

Profesor Grzegorz Węgrzyn, szef Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego i Komitetu Biologii Molekularnej Komórki Polskiej Akademii Nauk podkreślił, że szczepienia są narzędziem do opanowania pandemii: - Nie mamy dostępnych skutecznych leków przeciwko koronawirusowi, więc szczepienia są jedyną szansą na zahamowanie pandemii i powrót do normalnego funkcjonowania.

kk/rz

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina koszalinianie profesor Grzegorz Węgrzyn