fot. Powiat Białogardzki/Facebook
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Powiat Białogardzki/Facebook
Powstaną także izba przyjęć oraz poradnie. We wtorek władze szpitala i samorządowcy przekazali plac budowy wykonawcy. Powiat białogardzki w grudniu na dokończenie budowy bloku operacyjnego otrzymał sześć milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Dzięki rządowemu wsparciu do końca roku w białogardzkim szpitalu powstanie blok operacyjny. We wtorek przekazaliśmy wykonawcy plac budowy. To bardzo ważny dzień dla naszego powiatu, Regionalnego Centrum Medycznego i lecznicy - powiedział Piotr Pakuszto, starosta białogardzki.

Czesław Hoc, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości dodał, że nowy blok operacyjny zwiększy potencjał szpitala: - W ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom Białogardu i powiatu oraz ościennych miejscowości. Ta placówka przeszła naprawdę bardzo duże perturbacje dotyczące prawa własności oraz organów prowadzących.

Zygmunt Baś, prezes Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie dodał, że od lat samorządowcy i przedstawiciele szpitala „walczyli” o dofinansowanie na ukończenie bloku operacyjnego: - Jest nadzieja, że do końca roku powstanie wraz z zapleczem, izbą przyjęć i poradniami. Jestem dumny z tego, że przypadł mi zaszczyt przekazania wykonawcy placu budowy.

Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dyrektor zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przypomniała, że pracownicy białogardzkiego szpitala włączyli się w walkę z pandemią: - W placówce leczeni byli pacjenci zakażeni koronawirusem. Wszelkie zadania medycy wykonywali w sposób bardzo dobrze zorganizowany.

Wicewojewoda Marek Subocz podkreślił, że powiat na dokończenie budowy bloku operacyjnego otrzymał w sumie sześć milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: - W pierwszym rozdaniu szpital otrzymał pół miliona złotych, a w drugim - 5,5 miliona. To bardzo ważne pieniądze. One zostaną przeznaczone na rozwój Polski powiatowej i lokalnej społeczności. Dodatkowo wojewoda zdecydował o przekazaniu trzystu tysięcy złotych na modernizację instalacji tlenowej w szpitalu.
Więcej w materiale Arkadiusza Wilmana.

red./rz

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana