fot. Krzysztof Klinkosz
We wtorek w Szpitalu w Drawsku Pomorskim otwarto kolejny punkt szczepień powszechnych. To już 25. z 27 przewidzianych na Pomorzu Zachodnim punktów.

- Do zrealizowania naszego początkowego planu pozostały jeszcze tylko dwa punkty. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu rozpoczną one swoją działalność - zapewnił wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz i dodał, że w drawskim PSP tygodniowo może być szczepionych nawet 1,7 tys. osób.

Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, poseł PiS Czesław Hoc zaznaczył natomiast, że Narodowy Program Szczepień przyspiesza, a Polska jest jednym z liderów pod względem liczby wykonywanych szczepień: - Chcemy jak najszybciej osiągnąć nadrzędny cel, jakim jest uzyskanie odporności populacyjnej. Otwarcie drawskiego punktu przybliża nas do jego realizacji. Przyjęcie szczepionki jest wyrazem pewnej odpowiedzialności. Nie chodzi tu tylko o zdrowie i życie, ale również o uspokojenie gospodarki narodowej.

Powiat drawski liczy około 47 tysięcy mieszkańców powyżej 18. roku życia. Do tej pory zaszczepiło się ponad 25 tysięcy osób. W całym kraju, jak zaznaczył poseł Czesław Hoc, szczepionkę podano już ponad 16 milionom osób.

kk/aś

Posłuchaj

Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski mieszkańcy Drawska Pomorskiego Czesław Hoc, poseł PiS