fot. Jarosław Ryfun
Koszaliński oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci obchodzi swoje 75. urodziny. Z tej okazji na siedzibie organizacji powstaje pamiątkowy mural. W jego tworzeniu pomagają dzieci.

Mural przedstawiający małą dziewczynkę powstaje przy ul. Piłsudskiego na budynku, w którym mieści się TPD oraz ogniska Grono. Pracę rozpoczęły się w poniedziałek. Projekt został wybrany w drodze konkursu.

- Autorką jest pani Anna Waluś, a w namalowaniu muralu pomaga jej dwóch artystów, a także dzieci. Chcemy, żeby było to też dla nich pewnego rodzaju wydarzeniem - powiedział na antenie Polskiego Radia Koszalin Henryk Zabrocki, prezes TPD w Koszalinie.

Podopieczni TPD w Koszalinie od poniedziałku uczą się pod okiem Anny Waluś technik malowania murali. Przygotowują też dolne jego części.

Co ciekawe, artystka wykorzystała wizerunek sióstr bliźniaczek, mieszkających w Koszalinie. Będą one obecne na oficjalnym odsłonięciu pracy, przewidzianym na 1 czerwca.


Anna Waluś w 2010 roku obroniła licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Palermo we Włoszech. Kontynuowała studia w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł magistra sztuki. Podczas studiów dwa razy otrzymała stypendium Erazmus, które pozwoliło jej na roczne studia i kilkumiesięczny staż w Hiszpanii. Pracowała jako malarz-animator przy produkcji „Twojego Vincenta”, który otrzymał nominację do Oskara.

red./kc

Czytaj więcej