fot. prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk poruszył temat Funduszu Odbudowy oraz kwestie zebrania partyjnego, które odbyło się dzień wcześniej.

We wtorek odbyło się spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej dotyczące sytuacji w partii. Rozmowy rozpoczęły się o 18, zakończyły się około północy. Lider PO, Borys Budka, oświadczył, że to była „dobra rozmowa”.

- To była bardzo dobra rozmowa - potwierdził Kazimierz Kleina, senator PO. - Senatorowie i posłowie oraz członkowie klubów Platformy Obywatelskiej w sejmie i senacie mówili o swoich żalach, o problemach jakie występują w partii. Dalej jednak konkluzja tych rozmów była bardzo dobra, mobilizująca. Wiemy, że istnieją problemy, jak wykreślenie dwóch członków z partii, czy odejście pani europoseł. Generalnie jednak atmosfera jest dobra.

- Oczywiście te rozmowy nie rozwiązały naszych problemów. Nadal jesteśmy partią opozycyjną, mimo że mamy większość w senacie, rządzimy w wielu regionach. Te problemy będą się pojawiać, ale co istotne, w Platformie można rozmawiać, można dyskutować.

Senator przyznał, że nie był zwolennikiem wykluczenia dwóch członków PO, które miało miejsce w ostatnich dniach. Podkreślił jednak, że ich zachowanie i krytykowanie partii było ponad standardowe.

Gość Aleksandry Kupczyk zapytany o największe problemy partii odpowiedział, że jednym z nich na pewno jest komunikacja.
- Niektórym się wydaje, że można załatwić za pomocą mediów społecznościowych wszystko. W ostatnim czasie, bez spotkań było bardzo trudno. Brakowało tej dyskusji na żywo.

W rozmowie poruszony został też temat Funduszu Odbudowy, którego projekt trafia teraz pod obrady senatu.
- Senat wprowadzi do ustawy ratyfikacyjne poprawki, jako wszystkie ugrupowania opozycji: PO, PSL, Lewicy i senatorowie niezależni. Wprowadzimy takie rozwiązania, które są możliwe, czym pokażemy wyraźnie jakie są nasze cele. Wprowadzimy preambułę i warto tu przypomnieć, że za nią głosował w sejmie pan Jarosław Kaczyński - dodał senator.

Posiedzenie senatu w tej sprawie odbędzie się 27 maja.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/kc

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Kazimierzem Kleinom