fot. TVP Info
Gościem Aleksandry Kupczyk w popołudniowym „Studiu Bałtyk”, był Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych. W rozmowie poruszony został temat luzowania obostrzeń pandemicznych, które będą obowiązywać od soboty.

Jutro, po kilkumiesięcznej przerwie, zostaną otwarte ogródki gastronomiczne. W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin, doktor Sutkowski podkreślił, że sytuacja epidemiczna zależy w dużej mierze od naszych zachowań: - Ostrzegam - pandemii nie odwołano, to tylko pierwsze akordy jej zakończenia. Cieszmy się z tego, ale z uważnością i ostrożnością. Pandemia nie została odwołana, zawsze można zmienić te obostrzenia. Pamiętajmy o tym, szczególnie, jeśli chcemy, żeby branże działały.

Od soboty na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu nie musimy nosić też ochronnych maseczek.
- Trzeba uważać, żeby nie stwarzać ryzyka zakażenia - dodał doktor Sutkowski. - Jesteśmy w stanie zarażać się w przestrzeni otwartej: jeśli jest nas dużo, jeśli krzyczymy, skandujemy, śpiewamy, zachowujemy się głośno. Przestawmy ten obraz na tę ulicę pełną ogródków. Może się tak zdarzyć - więc trzeba zachować czujność, rozsądek i wtedy będzie dobrze.

Dodajmy, że od  jutra na świeżym powietrzu mogą działać też kina, teatry, obiekty sportowe. Przy limicie 25 osób, także „pod chmurką” mogą być organizowane imprezy okolicznościowe.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/kc

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z dr Michałem Sutkowskim