fot. Mariusz Wolański
„Łączą nas Drzewa” - pod takim hasłem w całym kraju prowadzona jest akcja sadzenia drzew, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dziś w Pogorzelicy na terenie Nadleśnictwa Gryfice posadzono 70 drzew i utworzono aleję lipową.

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc, oznajmił, że akcja jest dowodem zrównoważonej gospodarki leśnej w Polsce.

- Jest to wzór do naśladowania na całym świecie - ile drzew wycinamy, tyle samo sadzimy, a nawet więcej. Lesistość, która jest warunkiem przeżycia na kuli ziemskiej, w Polsce ciągle się zwiększa. Sadzenie drzew jest dobre i dla przyrody, i dla człowieka - wyjaśnił poseł.

Pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, Edward Siarka, powiedział, że dzięki tej akcji każdy z nas może posadzić w swoim życiu chociaż jedno drzewo.

- Jeśli ktoś raz już to zrobi, to nigdy więcej nie powie, że przyroda jest mu obojętna. Za parę lat można będzie tu wrócić i podziwiać zasadzone przez siebie piękne drzewo - powiedział pełnomocnik.

Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Jan Tabor, stwierdził, że dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych.

- Prowadzimy gospodarkę leśną w sposób zrównoważony. Nie wycinamy więcej, niż urośnie, ani też mniej - dzięki temu te lasy nam się stale polepszają i jest ich coraz więcej. Jest to element naszej pracy, aby przekonywać społeczeństwo, że my - leśnicy - mamy również na myśli dobro polskich lasów - wyjaśnił Jan Tabor.

Akcja „Łączą nas Drzewa” odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

mw/od

fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański