fot. prk24.pl
To będzie pierwszy taki weekend od wielu miesięcy. Na ulicy nie będziemy musieli zakładać maseczki, będziemy mogli legalnie usiąść w kawiarnianym ogródku, a instytucje kultury szykują różne wydarzenia. Przed nami też Europejska Noc Muzeów.

15 maja w Koszalinie będzie można wybrać się w ramach Nocy Muzeów  na grupowe zwiedzanie lokomotywowni wąskotorówki w godz. 19.30-22.

Nocne zwiedzanie przygotowało też Muzeum w Szczecinku. Dodatkowych atrakcji nie przewidziano w tym roku, ale do północy będzie można zwiedzać nową wystawę „Podpisano W. Relski”. Będzie można dopisać swoje obserwacje do prezentowanych zdjęć.
- My jako przygotowujący tę wystawę, mieliśmy  problem, żeby wszystkie sytuacje zaprezentowane na zdjęciach rozwikłać. Dlatego też zaprosimy chętnych, żeby sami zaproponowali  podpisy pod zdjęciami. To jest bez wątpienia wystawa interaktywna. Liczymy jednak na zaangażowanie zwiedzających - wyjaśnia Ireneusz Markanicz, dyrektor placówki.

W Słupsku Noc Muzeów odbędzie się, ale jako wydarzenie online.
- Pamiętamy, jak wyglądały wcześniejsze takie wydarzenia: kolejki i tłumy pod muzeami. Chcieliśmy tego uniknąć - wyjaśnia Joanna Rutkowska, z Muzeum Pomorza Środkowego. - Wszelkie działania będą się odbywać na naszym profilu na Facebooku. Tam będą publikowane  zagadki konkursowe. Każdy, kto weźmie udział w zabawie, będzie też brał udział w losowaniu skromnych nagród. O godzinie 19 planujemy transmisję na żywo z oprowadzania po naszej nowej wystawie czasowej „Na balu i z wizytą. Moda damska w XIX wieku”.


Sporo atrakcji przygotowało Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. O tym więcej w poniższym materialne.

Więcej w materiale Mateusza Sienkiewicza.

ms/kc

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza