Za prawie 200 tysięcy złotych został zakupiony kolejny specjalny bus, który będzie działał, jako tzw. „społeczna taksówka”. W piątek zaprezentowano nowoczesne auto i podsumowano pierwsze miesiące projektu.

Jak podkreśla Beata Cieśla, szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławnie, zainteresowanie jest ogromne, a sam wóz jest przygotowany w ramach projektu grantowego „door-to-door”.

- Samochód jest przystosowany do osób wykluczonych mobilnie. Bardzo często są to osoby dojeżdżające, które korzystają z warsztatów terapii zajęciowej, czy osoby niepełnosprawne biorące udział w Środowiskowym Domu Samopomocy - wyjaśniła Beata Cieśla.

Jedną z osób, która korzysta z tej usługi jest pani Małgorzata z Gwiazdowa.

- Bardzo często korzystam z takiego pojazdu. Jestem bardzo zadowolona, bo często muszę pobierać krew w laboratorium, czy dostać się na rehabilitację lub odebrać receptę - powiedziała pani Małgorzata.

Jak zaznacza Ryszard Stachowiak – wójt gminy Sławno projekt „door-to-door” to nie jedyny projekt w jego gminie służący potrzebującym.

- Oprócz społecznej taksówki jest również projekt „Pomocna Dłoń w Gminie Sławno", polegający na usługach opiekuńczych, asystenckich oraz sąsiedzkich. Wsparcie otrzymają również opiekunowie osób niepełnosprawnych - przekazał wójt. - Do projektu zalicza się również rehabilitacja lub wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. W ramach planowanych działań w tym tygodniu zaczął również działać klub seniora - dodał.

W Sławnie ma powstać również „mieszkanie wytchnieniowe”. Zdaniem wójta powinno ono rozpocząć swoją działalność na początku przyszłego roku.

kk/od

Posłuchaj

Beata Cieśla, szefowa GOPS-u w Sławnie Pani Małgorzata z Gwiazdowa Ryszard Stachowiak, wójt gminy Sławno