fot. Lidia Markowska
Podczas uroczystości uhonorowano najbardziej zasłużonych strażaków podziękowaniami, wyróżnieniami i odznaczeniami. Kołobrzescy pożarnicy otrzymają wkrótce specjalistyczny wóz wraz z zaopatrzeniem.

Jeden ze strażaków, Adrian Wojciechowski został odznaczony za uratowanie ludzkiego życia kosztem własnego. Kołobrzeski poseł PiS-u Czesław Hoc w trakcie uroczystości uznał, że uhonorowanie pożarnika przez prezydenta państwa było jak najbardziej słuszne.

- Strażak narażając własne życie i udzielając pomocy drugiej osobie okazał wielkie serce. Takie bohaterskie zachowania i profesjonalizm są codziennością u kołobrzeskich pożarników - powiedział Czesław Hoc.

Ponad 1700 razy w ciągu całego 2020 roku interweniowali strażacy na terenie powiatu kołobrzeskiego. Jest to rekordowa liczba zdarzeń jaka została odnotowany w historii - poinformował podczas uroczystej zbiórki z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Krzysztof Makowski. Wpływ na to miały także dodatkowe zadania strażaków związane z epidemią koronawirusa.

- To jest całe spektrum działań. Są to działania bezpośrednie w terenie, akcje prowadzone przez komendę, informacyjne w sprawie covidu. To są również akcje dowożenia środków do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej - wyjaśnił dowódca.

Jak powiedział Komendant Wojewódzki Państwowej Straż Pożarnej w Szczecinie Jarosław Tomczyk wkrótce kołobrzescy strażacy dostaną nowy specjalistyczny wóz bojowy, który kosztuje 1 mln 200 tys. złotych.

- Kołobrzescy strażacy otrzymają samochód ratowniczo-gaśniczy z wyposażeniem technicznym, z racji zabezpieczenia drogi S6 i dużej intensywności ruchu zwłaszcza w okresie wakacyjnym - zaznaczył Komendant Tomczyk.

Na 22 maja zaplanowano Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w Koszalinie.

mw/od

fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska
fot. Lidia Markowska

Posłuchaj

Obchody Dnia Strażaka w Kołobrzegu - relacja Mariusza Wolańskiego