fot. pixabay.com
Mieszkańcy zaczynają przygotowywać się do przyjęcia tysięcy spragnionych słońca i wypoczynku turystów. Najbardziej na ten moment czekają uśpieni przez miesiące przedsiębiorcy. Nasza dziennikarka Małgorzata Abramowicz sprawdziła, jak wygląda sytuacja z zatrudnieniem na sezon i kogo najbardziej poszukują pracodawcy.

Jednym z głównych poszukiwanych zawodów jest kucharz. Z powodu pandemii wiele osób zrezygnowało z pracy w gastronomii. Młode osoby podejmują się pracy w hotelach i restauracjach, gdzie odbywały wcześniej praktyki.

„Pizzerman/pizzaiolo - wysoka stawka, praca nad morzem z zakwaterowaniem, pracuj i ciesz się latem w Kołobrzegu” -  to tylko niektóre ogłoszenia zamieszczone przez poszukujących załogi pracodawców.

Przedsiębiorcy z Kołobrzegu upominają się, że znalezienie odpowiedniego pracownika w tym roku jest wyjątkowo trudne. Niektórzy szukają chętnych do pracy nawet poza regionem. Niezbędne jest do tego przygotowanie zakwaterowania i odpowiednio wysokich stawek dla przyjezdnych.

Marta Pawlik z Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu wyjaśniła, że właśnie na końcówkę maja i początek czerwca jest największy napływ ofert pracy.

- Wpływają m.in. oferty o kelnerów, barmanów, pomoce kuchenne, kucharzy, więc jest w czym wybierać - powiedziała Marta Pawlik.

Więcej w relacji Małgorzaty Abramowicz.

mb/od

Posłuchaj

Relacja Małgorzaty Abramowicz