fot. Sebastian Ferens
30 upomnień i kilka mandatów otrzymali w zeszłym tygodniu kierowcy parkujący przy modernizowanej ulicy.

Pracownik firmy zajmującej się remontem tej arterii powiedział na naszej antenie, że zachowanie kierowców bardzo utrudnia prace modernizacyjne: - Do remontu ulicy używamy ciężkiego sprzętu. Zaparkowane samochody przeszkadzają nam w manewrowaniu naszymi pojazdami. Na terenie budowy są odpowiednie znaki. Niestety, kierowcy nic sobie nie robią z zakazów. Moim zdaniem straż miejska powinna codziennie odwiedzać to miejsce.

Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej podkreślił w rozmowie z naszym dziennikarzem, że wprowadzony zakaz parkowania jest spowodowany zapewnieniem bezpieczeństwa kierowców oraz pracujących przy remoncie ul. Zygmunta Augusta: - Niestety kierowcy nie stosują się do tych ograniczeń, co jest powodem częstych interwencji straży miejskiej. Funkcjonariusze nie reagują „dla zasady”, ale dlatego że zaparkowane w tym miejscu pojazdy stanowią realne zagrożenie zarówno dla kierujących, jak i pracowników budowy.

Co na to kierowcy? - Nadal będę zatrzymywać się w tym miejscu, ponieważ jest to jedyny parking w okolicy. Ja akurat jestem w pracy i nie wyobrażam sobie nosić ciężkich paczek przez pięć ulic ze względu na ten zakaz. Służby drogowe muszą się z tym liczyć, że ludzie będą tu parkować, ponieważ nie mają innego wyjścia - powiedział nam jeden z nich.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa