Manchester United i Villarreal zagrają w finale Ligi Europy, który odbędzie się 26 maja w Gdańsku. Obie ekipy w rewanżach utrzymały zaliczki wywalczone w pierwszych spotkaniach.

Villarreal rywalizował z Arsenalem Londyn. W pierwszym meczu Hiszpanie wygrali 2:1, w rewanżu rozgrywanym na Wyspach do awansu „Kanonierom” wystarczała wygrana 1:0. Anglicy rozpoczęli jednak dość niemrawo i długo nie mogli sforsować obrony zespołu z Hiszpanii. Wreszcie w 26. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak trafił piłka w słupek.

Po przerwie londyńczycy zaatakowali odważniej i już tuż po wznowieniu gry doskonała okazje zmarnował Nicholas Pepe, za chwilę tuż obok bramki strzelił Emile Smith-Rowe, wreszcie po raz drugi słupek uratował zespół Villarrealu. W 78. minucie ponownie do dośrodkowania dopadł Pierre-Emerick Aubameyang, ale po raz drugi w czwartek reprezentant Gabonu uderzył w słupek. Starania Anglików o zmianę wyniku nie przyniosły efektu, stąd w finale znalazła się ekipa z Hiszpanii.

W drugiej parze półfinałowej wszystko było już niemal pewne po pierwszym meczu. Manchester United wygrał w nim z AS Roma aż 6:2 i na rewanż do Włoch jechał w roli faworyta. Potwierdziły to także wydarzenia na boisku. Już w 39. minucie zespół angielski objął prowadzenie za sprawą Edinsona Cavaniego. Dla gracza Manchesteru była to trzecia próba pokonania bramkarza AS Roma. Udało mu się to po wykorzystaniu dokładnego dogrania od Freda. Cavani minął włoskiego obrońcę i strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania.

Kolejne bramki padły już w drugiej połowie, jednak wówczas skuteczniejsi byli Włosi. W 60. minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Manchester nie pozwolił jednak rywalom na strzelanie kolejnych goli, do remisu doprowadził ponownie Edinson Cavani. W końcówce Roma zdołała strzelić jeszcze jednego gola, który jednak nie mógł zadecydować o awansie. Początkowo za jego zdobywcę uznano urodzonego we Włoszech Polaka Nicolę Zalewskiego, jednak ostatecznie bramkę zweryfikowano jako gol samobójczy Alexa Tellesa.

Finał Ligi Europy w tym sezonie rozegrany zostanie 26 maja w Gdańsku. Manchester United ma już na swoim koncie triumf w tych rozgrywkach, Anglicy wygrali w 2017 roku pokonując w finale Ajax Amsterdam 2:0, dla zespołu hiszpańskiego będzie to debiut w finale europejskich pucharów.