fot. Jarosław Banaś
Szczepienia realizowane są od czwartku w Wałeckim Centrum Kultury. Przewiduje się, że każdego dnia zaszczepionych zostanie 200 osób.

Wicestarosta wałecki, Jolanta Wegner, podczas konferencji inaugurującej działalność punktu, zaznaczyła, że miejsce szczepień zrealizowano dzięki wspólnej inicjatywie Gminy i Miasta Wałcz oraz Powiatu wałeckiego, z pomocą 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu.

- Chcielibyśmy, aby szczepionek było jak najwięcej. Tym bardziej, że w powiecie wałeckim początkowo ich liczba była niewystarczająca, dlatego też mieszkańcy musieli szczepić się w innych powiatach - przekazała wicestarosta. - Teraz, kiedy już posiadamy własny punkt, jestem przekonana, że w momencie pojawienia się koncepcji tworzenia kolejnych - jak najbardziej wpiszemy się w takie działanie. Zrobimy wszytko, aby nasi mieszkańcy zostali zaszczepieni w jak najszybszym tempie - dodała wicestarosta Wegner.

Obecny na konferencji wicewojewoda zachodniopomorski, Marek Subocz, wyjaśnił, że miejsca punktów szczepień wskazują poszczególne samorządy, bowiem, to samorządowcy najlepiej wiedzą, jaka lokalizacja dla mieszkańców jest najlepsza. Natomiast z budżetu państwa pokrywane są wszelkie koszty związane z powstawaniem punktu. - To Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zamawia i dostarcza szczepionki - powiedział wicewojewoda.

Punkt jest czynny od 7:30 do 18:30 od poniedziałku do soboty.

jb/aś

fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś

Posłuchaj

Punkt Szczepień Powszechnych w Wałczu