fot. pixabay.com
Maturzyści na egzaminie pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym musieli rozwiązać test i napisać tekst własny. W pierwszym tegorocznym podejściu do matury, uczniom towarzyszył reporter, Sebastian Ferens.

Młodzi słupszczanie zapytani, czy stresują się przed egzaminem dojrzałości stwierdzili, że strach prawdopodobnie przyjdzie dopiero w momencie otrzymania arkusza. Większość również przyznała, że do egzaminu z języka polskiego przygotowywała się zaledwie tydzień przed maturą.

Dla maturzystów, którzy z powodów wywołanych pandemią, nie mogli dotrzeć na egzamin, Pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wraz z Ministerstwem przygotowali dodatkowy termin. Dyrektor II LO w Słupsku, Mariusz Domański, wyjaśnił, że uczniowie przebywający obecnie na kwarantannie, będą mogli napisać egzamin maturalny w dniach od 1 do 16 czerwca. - Jest to nowość, której nie było w poprzednich latach - dodał dyrektor słupskiego LO.

Dyrektor zaznaczył, że na egzaminie obowiązywał reżim sanitarny - dezynfekcja, maseczka i zachowanie dystansu. - W tym roku matury odbywają się w mniejszych salach, gdzie znajduje się maksymalnie 10 osób, aby zachować dystans. Uczniowie do rozpoczęcia pisania egzaminu są zobowiązani przebywać w maseczkach - wyjaśnił.

W Słupsku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 968 uczniów. Wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

sf/od

Posłuchaj

Materiał Sebastiana Ferensa