fot. prk24.pl
Skończą się utrudnienia kierowców na ulicy Armii Krajowej. Zarząd Infrastruktury Miejskiej otworzył remontowane skrzyżowanie z ulicą Szarych Szeregów. Na swoje trasy powracają także autobusy, które korzystały do tej pory z objazdów i przystanków tymczasowych.

Drogowcy w trzecim kwartale tego roku przewidują kolejną inwestycję w tej części miasta. Kompleksowo zostanie wyremontowana ulica Armii Krajowej.

- Do tej pory przebudowaliśmy sieć uzbrojenia technicznego. Poza infrastrukturą związaną z samą drogą wykonano modernizację gazociągu, wodociągu i kanalizacji sanitarnej - powiedział wicedyrektor ZIM-u Tomasz Orłowski. Dodatkowo, ułożono nowe warstwy konstrukcyjne jezdni wraz z włączeniami w ulicę Szarych Szeregów oraz zbudowano nowy chodnik z przejściami dla pieszych i przejazdami rowerowymi. W związku z zakończeniem remontu w śródmieściu przywrócone zostały także stałe trasy dla linii 1, 3, 4, 7, 8, 9, 18 i 21, które ponownie, w obu kierunkach kursują ulicą Grodzką. Przestały też obowiązywać tymczasowe przystanki „Wandy” na ul. Kilińskiego.

mk/mt