fot. Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpital
Decyzja o likwidacji oddziału została podjęta zgodnie z wytycznymi Wojewody Pomorskiego. Jej powodem jest zmniejszająca się liczba zachorowań na COVID-19 w całym kraju.

Na swoje miejsce wraca Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który przez ostatnie tygodnie dzielił sale z Oddziałem Kardiologicznym.

- Mamy nadzieję, że sytuacja powoli wraca do normy. Zależy nam, aby nasi pacjenci byli leczeni w najbardziej komfortowych warunkach i mogli przechodzić terapie kompleksowo, bez odwlekania ich w czasie. Dlatego na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wracamy do przeprowadzania wszystkich zabiegów - powiedział Andrzej Sapiński, prezes zarządu słupskiego szpitala.

W słupskim szpitalu nadal jest 70 łóżek dla chorych na COVID-19, które są rozlokowane na dwóch oddziałach izolacyjnych oraz 10 miejsc na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i 10 łóżek respiratorowych na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Oddział Izolacyjny III został utworzony na początku kwietnia przed kulminacją trzeciej fali zachorowań na koronawirusa i leczono na nim 57 pacjentów.

red./mt