fot. CKiBP gminy Słupsk
Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi. Wyróżniane są obszary wiejskie, które mogą poszczycić się bogatym dziedzictwem kulturowym, przemysłowym, przyrodniczym, czy też są przykładem rewitalizacji.

- Można śmiało powiedzieć, że jeżeli chodzi o architekturę, czas się u nas zatrzymał. W Polsce niestety nie ma już dużo takich miejscowości. Wspólnie z gminą Słupsk oraz parafią w Bruskowie Wielkim niedługo ukończymy wspólny projekt, w ramach którego m.in. prowadzona jest rewitalizacja naszych zabytkowych budynków. W zrekonstruowanych domach otworzymy nowe wystawy. Gmina Słupsk, która jest liderem przedsięwzięcia, kończy remont zabytkowego gospodarstwa w Swołowie. Będzie tam się mieścić „Zagroda inicjatyw twórczych”. W kompleksie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji świetlicę, turyści - miejsca noclegowe i kawiarnie, a strażacy - nową remizę. Dodatkowo, w ramach tego projektu, kościół w Bruskowie Wielkim wyremontował swoje zabytkowe organy - powiedział Dawid Gonciarz, kierownik muzeum.

Gość Radia Słupsk podkreślił, że pracownicy Zagrody Inicjatyw Twórczych w Swołowie nie mogą się doczekać ponownego otwarcia naszego muzeum: - Ostatnie doniesienia medialne wskazują, że wkrótce znowu będziemy mogli gościć zwiedzających.

Więcej w poniższym materiale.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Dawidem Gonciarzem