fot. nadesłane
Wybierając materac dla pary, powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby i upodobania obu osób, które będą jego użytkownikami. Jak więc znaleźć materac, który będzie odpowiedni dla obojga partnerów? Czy materac w rozmiarze 160x200 cm będzie właściwym rozwiązaniem? Jak wybrać materac dla pary?

Wybór materaca dla pary jest trudna kwestią, musimy bowiem zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Każdy z nas posiada swoje indywidualne upodobania i wymagania spowodowane chociażby kwestiami zdrowotnymi kręgosłupa czy własną wagą, od których to zależy dobór twardości materaca, materiału, z którego jest wykonany czy rodzaju wypełnienia. Warto poświęcić chwilę na sprecyzowanie własnych potrzeb i wybór właściwego rozwiązania. Prawidłowo dobrany materac powinien zredukować bóle mięśni i kręgosłupa, umożliwić nam zdrowy, regenerujący sen oraz wysoki poziom odpoczynku przez długie lata. Innowacyjne technologie produkcyjne marki Hilding, jednego z czołowych producentów materacy, pozwalają na wybór spośród wielu modeli piankowych i sprężynowych, których celem jest zapewnienie prawidłowego podparcia ciała podczas snu.

Niewłaściwe dobranie materaca do obojga partnerów powoduje bardzo często staczanie się osoby lżejszej do środka, dlatego wszystkim parom rekomendujemy wybór materaca odznaczającego się wysoką elastycznością punktową, tłumiącego ruchy i przede wszystkim - dostosowanego do wagi osoby cięższej. Marka Hilding zapewnia wiele niezwykle elastycznych modeli, gwarantujących spokojny sen - mamy więc pewność, że w nocy nie obudzą nas ruchy partnera. Jednym z nowoczesnych rozwiązań dla par jest wielofunkcyjny materac hybrydowy Hilding Electro, łączący w sobie zalety i funkcjonalność zarówno materacy piankowych, jak i sprężynowych. Dopasowuje się on idealnie do osób cięższych i lżejszych, wysokich oraz niskich, ze względu na swój uniwersalizm i innowacyjną konstrukcję. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są też materace nawierzchniowe, które zapewniają nie tylko ochronę materaca głównego, ale też poprzez swoją termoelastyczną warstwę, zapewniają użytkownikom wysoki komfort, uczucie miękkości i idealne dopasowanie do ciała.


Jeśli szukamy więc rozwiązań specjalistycznych, idealny materac, dostosowany do indywidualnych potrzeb, możemy znaleźć w sklepie internetowym Senna Materace. Większość z oferowanych tam materacy, dzięki swoim właściwościom antyalergicznym i zapobiegającym osadzaniu się pyłu i roztoczy, jest idealna dla osób uczulonych m. in. na kurz.

Kolejny krok - wybór właściwego rozmiaru

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że materace dwuosobowe to te, które posiadają minimum 140 cm szerokości - po 70 cm dla każdego z partnerów. Najczęściej wybieranym rozmiarem przez pary jest jednak materac160x200 cm, który zapewnia dość miejsca na komfortowy sen dla dwojga. To, czy wybierzemy materac sprężynowy, czy piankowy, jest zależne od preferencji użytkowników, jednak dzięki popularności rozmiaru 160x200 cm, materace te dostępne są w niezwykle wielu wariantach, które spełnią wymagania różnych osób.

Idealny materac 160x200 cm

Jeśli już zdecydowaliśmy się na dany rozmiar, ważną kwestią jest też wytrzymałość i jakość materaca. Firma Hilding, obecnie jeden z wiodących producentów materacy, nieustannie dba o poprawę jakości wypoczynku i regenerujący sen tysięcy klientów. Dlatego też, poza odpowiednią rozmiarówką, dopasowaną do potrzeb par, dzieci czy pojedynczych osób, firma skupia się na stosowaniu innowacyjnych rozwiązań, poprawiających cyrkulację powietrza i odpływ wilgoci w produkowanych materacach. Dzięki tym rozwiązaniom, możemy wybierać spośród ponadprzeciętnie komfortowych i doskonałych jakościowo materacy wysokoelastycznych, które gwarantują spokojny sen i amortyzują ruchy partnera, które mogłyby nas obudzić. Bogaty wybór materaców sprężynowych i piankowych, lateksowych i kieszeniowych, pozwala na dobór materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nowa linia produktowa marki Hilding została wzbogacona o  zaawansowane technologicznie wkłady piankowe (w tym nową, opracowaną przez zespół ekspertów sprężystą piankę Velvet Touch), zapewniającą maksymalny komfort i wygodę użytkowania.

Najlepszy sposób na wybór materaca? Testowanie!

Nie kieruj się modom ani opiniami znajomych! Jedyną sprawdzoną metodą na wybór materaca dostosowanego do naszych potrzeb jest osobiste wypróbowanie go! Warto więc odwiedzić salon, położyć się wygodnie w ulubionej pozycji i sprawdzić, który z testowanych materacy jest najwygodniejszy oraz czy wybrany rozmiar 160x200 cm jest wystarczający, by pomieścić parę użytkowników.

fot. nadesłane