fot. prk24.pl
Prezydent Koszalina, który był we wtorek gościem popołudniowego „Studia Bałtyk”, w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk powiedział, że do końca tygodnia w Hali Widowiskowo-Sportowej szczepionych będzie 400 osób dziennie. Samorządowiec podziękował także wiceszefowi MSWiA Pawłowi Szefernakerowi za pomoc w utworzeniu punktu.

Prezydent Koszalina poinformował, że w środę rano do Koszalina dotrą kolejne dawki szczepionki: - Do końca tygodnia dostarczonych będzie 2400 dawek. Mamy więc zabezpieczone preparaty do soboty. Obecnie mieszkańcom podawane są szczepionki Pfizera. One nie mogą być długo przechowywane, więc nie możemy mieć ich zbyt dużych zapasów, bo zmarnowałyby się.

Piotr Jedliński podkreślił, że w tworzenie punktu masowych szczepień w Koszalinie zaangażowanych było wiele osób: - To była bardzo dobra współpraca z ministrem Pawłem Szefernakerem, wojewodą zachodniopomorskim, szefową NFZ-etu czy dyrektorem polikliniki. Udało się wszystko dopiąć tak, aby w poniedziałek rozpocząć szczepienia.

Samorządowiec dodał, że w akcję masowych szczepień zaangażowani są m.in. koszalińscy żołnierze: - Oni zabezpieczają pierwszy kontakt z pacjentami oraz prowadzą rejestrację. Wielkie podziękowania dla nich, bo to nie jest łatwa służba.

Koszaliński punkt szczepień powszechnych w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich czynny jest od poniedziałku do soboty od 9.00 do 19.00.

Uruchomienie punktów szczepień powszechnych to jeden z czterech najważniejszych nowych elementów Narodowej Strategii Szczepień. Pozostałe to: uruchomienie punktów drive-thru, umożliwienie wykonywania szczepień przez ratowników i pielęgniarki (od 23 kwietnia), a także przeprowadzanie szczepień w aptekach (maj).

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Piotrem Jedlińskim, prezydentem Koszalina