fot. PWSZ w Koszalinie
W poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie rusza jedyny w Zachodniopomorskiem pilotażowy punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19. Szczepić będą pracownicy Polikliniki i studenci pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

Rektor uczelni dr Jan Kuriata powiedział, że młodzi ludzie są dobrze przygotowani: - Osoby, które uzyskały tytuł licencjata będą szczepić przeciw Covid-19. Mają odpowiednie uprawnienia.

Dodał, że w akcję szczepień zaangażowana jest grupa studentów: - Będą trzy stanowiska szczepień. Jedna osoba będzie podawała preparat, a druga będzie prowadziła rejestr pacjentów. Studenci podpiszą stosowne umowy z koszalińską Polikliniką.

Poinformował, że uczelnia zapewni również inne wsparcie: - Będziemy pomagać w sprawach związanych z logistyką czy w momencie, kiedy pojawią się problemy z obsadą dyżurów.

Punkt szczepień będzie czynny od poniedziałku do soboty, od 9.00 do 19.00. Dziennie ma być szczepionych 800 osób. Punkt w Koszalinie jest jednym szesnastu w kraju, uruchamianych w ramach pilotażu.

ak/rz

Posłuchaj

dr Jan Kuriata, rektor PWSZ w Koszalinie