Pierwszym zespołem, który awansował do półfinału Suzuki I ligi jest Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. Triumfator rundy zasadniczej pokonał Elektrobud-Investment Pruszków 85:65.

Był to trzeci mecz ćwierćfinałowy. Dwa poprzednie były również na korzyść słupskich koszykarzy. Jednak w meczu w Pruszkowie przez trzy kwarty nic nie wskazywało na sukces zespołu Mantasa Cesnauskisa.

Od początku prowadzili gospodarze, a Czarni tylko czasami zbliżali się na kilka oczek. Popisowa w wykonaniu Grupy Sierleccy-Czarnych była czwarta kwarta wygrana 31:8. Seria 17 punktów z rzędu dała 14 oczek przewagi i rozstrzygnęła losy spotkania.

Czarni mieli niesamowitą skuteczność w rzutach z dystansu - 12/18 przy 6/23 gospodarzy. W pierwszej połowie popełnili 12 strat, ale po zmianie stron zanotowali tylko jedną.

Ekipę ze Słupska do sukcesu poprowadził Adrian Kordalski i Hubert Pabian. W drużynie z Pruszkowa sezon z efektownym double-double zakończył Mateusz Szwed - 17 punktów i 13 zbiórek.

Czarni awansowali do półfinału i oczekują tam na zwycięzcę pary Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy. Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane w dniach 24-25 kwietnia w słupskiej Hali Gryfia.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 65:85 (19:16, 22:21, 16:17, 8:31)

Czarni: Kordalski 24, Pabian 14, Kurpisz 13, Śmigielski 11, Musiał 9, Słupiński 8, Kulikowski 4, Długosz 2.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych komentarzy obu szkoleniowców i słupskiego skrzydłowego Piotra Śmigielskiego.