fot. MSWiA/Twitter
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że punkt zostanie otwarty już w przyszłym tygodniu.

„Ważna wiadomość dla mieszkańców Koszalina i regionu. W przyszłym tygodniu w całej Polsce ruszy 16 pilotażowych punktów szczepień powszechnych. Będą to miejsca gdzie szczepienia przeciw COVID-19 będą wykonywane w sposób masowy. We współpracy z samorządem, jeden z 16 takich punktów, zostanie uruchomiony w Koszalinie” - napisał reprezentant ziemi koszalińskiej w rządzie.

- Należy wskazać, że samorząd bardzo dobrze się przygotował do tego, aby taki punkt mógł w Koszalinie powstać. We współpracy z wojewodą, z Narodowym Funduszem Zdrowia, pan prezydent i administracja samorządowa w Koszalinie przygotowują punkt na przyszły tydzień - przekazał Polskiemu Radiu Koszalin Paweł Szefernaker.

Wiadomo już, że punkt szczepień powszechnych w Koszalinie działać będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Śniadeckich 4.

Prezydent Koszalina, Piotr Jedliński powiedział, że cieszy się z wyboru Koszalina, ponieważ szczepienia to przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie dla mieszkańców. - Jestem również zadowolony z dobrej współpracy z rządem w tym zakresie oraz z administracją wojewody. W poniedziałek ruszymy z masowymi szczepieniami. O szczegółach będziemy mówić jutro, ponieważ przed nami jest jeszcze wideokonferencja z Narodowym Funduszem Zdrowia i ustalenie ostatnich detali. Zachęcam wszystkich do szczepień, bo to jest jedyna metoda zabezpieczenia się przed zarażeniem COVID-19 - podkreślił prezydent Jedliński.

Uruchomienie punktów szczepień powszechnych to jeden z czterech najważniejszych nowych elementów Narodowej Strategii Szczepień. Pozostałe to: uruchomienie punktów drive-thru, umożliwienie wykonywania szczepień przez ratowników i pielęgniarki (od 23 kwietnia), a także przeprowadzanie szczepień w aptekach (maj).

Rząd chce, aby wszyscy chętni na szczepienia powyżej 60. roku życia otrzymali szczepionkę do końca kwietnia, a chętni niezależnie od wieku - do sierpnia (pierwsza dawka).

Sposoby rejestracji to: infolinia 989, e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl, SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333, lub zapisy w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie).

red./ar/kc/aś

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina Paweł Szefernaker, koszaliński poseł PiS