fot. Sebastian Ferens
Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na prowadzenie projektu „Słupski Rower Miejski”. Tylko jedna z nich spełnia warunki finansowe. Najprawdopodobniej w tym roku słupszczanie oraz odwiedzający miasto turyści będą mogli skorzystać z udostępnionych jednośladów.

O szczegółach postępowania opowiedziała na naszej antenie Katarzyna Guzewska z Urzędu Miasta w Słupsku: - Oferty, które do nas wpłynęły, są bardzo rozbieżne cenowo. Musimy je teraz dokładnie przeanalizować, a następnie podpiszemy umowę na 2 lata z wygranym przedsiębiorstwem. Tylko jedna firma zmieściła się w przeznaczonej kwocie na ten cel, która wynosi łącznie 600 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że ten podmiot automatycznie wygrał przetarg. Bardzo chcieliśmy wprowadzić rower miejski już w maju, niestety ze względu na wymogi formalne ten termin może się przesunąć.

Na Słupski Rower Miejski będzie składać się 100 jednośladów i 20 stacji, z których będą mogli korzystać mieszkańcy miasta i turyści. Pół godziny jazdy rowerem ma kosztować 1.5 zł. Za kwotę 10 zł będzie można użytkować jednoślad cały dzień. Zostanie wprowadzony również abonament na okres jednego lub trzech miesięcy. Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa