fot. archiwum prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej, który w środę był gościem porannego „Studia Bałtyk”, w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk podkreślił również, że za szczepienia przeciw Covid-19 powinni być odpowiedzialni przede wszystkim lekarze rodzinni.

- Cieszę się, że coraz więcej szczepionek przeciw Covid-19 trafia na rynek. Nie potrafię się jednak wypowiedzieć na temat tego, czy dany preparat stwarza zagrożenie. Ocenią to specjaliści. Ja mogę jedynie ocenić system szczepień, a przykład tego, że osoby ze Słupska czy Ustki, aby przyjąć preparat, musiały jechać aż do Kołobrzegu pokazuje, że jest on źle przygotowany przez rząd. Wcześniejsze odsunięcie samorządów, szczególnie powiatowych, od walki z koronawirusem było błędem - powiedział Kazimierz Kleina.

Zdaniem parlamentarzysty Platformy Obywatelskiej, za szczepienia powinni być odpowiedzialni przede wszystkim lekarze rodzinni: - Zatrudniają oni pielęgniarki i pielęgniarzy, którzy podają szczepionki rutynowo, a przecież szczepienie przeciw Covid-19 nie różni się niczym od innych.

Kazimierz Kleina ocenił także, że wprowadzenie tzw. paszportu covidowego to „słuszna propozycja”: - Widać to szczególnie z perspektywy naszego regionu, który żyje głównie z turystyki. (...) Warunkiem wprowadzenia tego certyfikatu musiałby być jednak powszechny dostęp do szczepień.

Certyfikat ułatwiłby podróżowanie, korzystanie z kin czy stadionów. Polska współpracuje z Unią Europejską, by do 25 czerwca został wprowadzony.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rz

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Kazimierz Kleina, senator PO