fot. Jacek Żukowski
Trzydniowy, półfinałowy turniej o awans do drugiej ligi siatkówki kobiet w Słupsku wygrały Sari Żory. Siatkarki Energi Czarnych Słupsk, pomimo drugiego miejsca, wywalczyły sobie przepustkę do turnieju finałowego. Trzecie miejsce zajął UKS Piątka Turek, a czwarte - MKS Koszalin.

Marek Majewski, trener Energi Czarnych Słupsk powiedział, że jego podopieczne przegrały 0:3 z Sari Żory z powodu mniejszego doświadczenia: - W Żorach występują zawodniczki z przeszłością ligową. Nasze siatkarki po prostu nie wytrzymały presji. Po raz pierwszy grały mecz z takim przeciwnikiem. Mimo to cieszymy się z awansu do turnieju finałowego.

Remigiusz Oszmian, trener MKS Koszalin był rozczarowany postawą koszalińskiego zespołu: - W tym roku wygraliśmy ponownie rozgrywki wojewódzkie. Ten turniej miał odbyć się w Koszalinie, ale nie mieliśmy pieniędzy na jego organizację, stąd został rozegrany w Słupsku. Nie wygraliśmy żadnego meczu. To jest już schyłek mojej kariery trenerskiej. Miasto nie wspiera siatkówki żeńskiej od 40 lat.

Wyniki turnieju:
  • Energa Czarni Słupsk - Piątka Turek 3:1 (25:9, 20:25, 28:26, 25:15),
  • Sari Żory - MKS Koszalin 3:0,
  • MKS - Piątka 1:3,
  • Energa - Sari 0:3 (19:25, 16:25, 22:25),
  • Sari - Piątka 3:0,
  • Energa - MKS 3:0 (25:9, 25:15, 25:16).
Klasyfikacja końcowa:
  1. Sari Żory - awans do finałów
  2. Energa Czarni Słupsk - awans do finałów
  3. Piątka Turek
  4. MKS Koszalin
Energa Czarni Słupsk: Daria Świerk, Kinga Borzyszkowska, Maja Ziemianowicz, Elżbieta Klein, Aleksandra Ozolin, Karolina Sikora, Daria Szyjkowska, Izabela Narwojsz, Sara Suryś, Zuzanna Lipa, Izabela Miklasińska, Maria Majewska.

jż/rz

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego