fot. Jacek Żukowski
Słupscy koszykarze w bardzo emocjonujących pojedynkach w sobotę oraz w niedzielę odnieśli dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrali 90:82, a w drugim pokonali swoich rywali 84:75. Tym samym w pierwszej rundzie play-off prowadzą z Elektrobudem-Investment Pruszków 2:0. W tej fazie rozgrywek drużyny grają do trzech zwycięstw.

Pojedynki w słupskiej hali Gryfia były bardzo dobrymi i emocjonującymi widowiskami, w których wynik praktycznie do końca pozostawał sprawą otwartą. Gospodarze tylko momentami oddawali inicjatywę pruszkowianom, którzy dzięki bardzo dużej skuteczności rzutów z obwodu kilkukrotnie doprowadzili do remisu, a nawet kilkupunktowego prowadzenia.

W ekipie gości w pierwszym meczu znakomicie zaprezentowali się Roman Janik i Adrian Suliński, którzy zdobyli łącznie 40 punktów. W drużynie Czarnych bardzo dobre zawody rozgrywali Damian Pieloch, Dawid Słupiński, Hubert Pabian oraz Adrian Kordalski. Słupiński w obu spotkaniach zdobył łącznie 43 punkty.

Kolejny mecz w tej rundzie Czarni zagrają w Pruszkowie 17 kwietnia. Jeśli wygrają, awansują do półfinałów. W przypadku przegranej kolejny mecz 18 kwietnia, a w przypadku remisu 2:2 decydujące starcie rozegrane zostanie 21 kwietnia w Słupsku. Zapraszamy do wysłuchania materiału z pomeczowej konferencji prasowej.

jż/mt

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego