Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8:41 złożeniem kwiatów przez prezydent Kołobrzegu Annę Mieczkowską na grobie śp. posła RP Sebastiana Karpiniuka, który był jednym z 96 tragicznie zmarłych pasażerów rządowego Tupolewa.

Jak przekazała Katarzyna Pechman, główny specjalista ds. kultury w Urzędzie Miasta z powodu pandemii tegoroczne uroczystości mają skromny charakter - W Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się spektakl słowno-muzyczny poświęcony zarówno ofiarom zbrodni katyńskiej, jak również ofiarom katastrofy smoleńskiej - „Misterium Katyńskie. Strzały o świcie”. Transmisja rozpocznie się o godz. 16 i będzie udostępniona wyłacznie w formie on-line na facebooku Regionalnego Centrum Kultury - przekazała Pechman i dodała, że program artystyczny wywoła zadumę i wróci nas pamięcią do tamtych wydarzeń.

Zwieńczeniem uroczystości będzie msza święta w intencji ojczyzny oraz ofiar zbrodni katyńskiej i ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele ojców franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Z powodu pandemii nie odbędzie się coroczne zgromadzenie patriotyczne, natomiast zaplanowany jest program artystyczny pt. „1940 2010, Kołobrzeg pamięta”.

ma/aś

Posłuchaj

Katarzyna Pechman, główny specjalista ds. kultury w Urzędzie Miasta