fot. prk24.pl
W Koszalinie, w cieniu pandemii, odbędą się obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zostanie odprawiona uroczysta msza święta oraz przy głazie i pamiątkowej tablicy złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.

Jak przekazał Artur Wiśniewski, koszaliński radny Prawa i Sprawiedliwości jest to smutny dla nas wszystkich czas. - W pamięci nosimy tych, którzy zginęli. Będziemy się modlili w Katedrze w czasie mszy świętej. W sytuacji obostrzeń sanitarnych, w symboliczny sposób złożymy wiązankę kwiatów w miejscu upamiętniającym prezydentów - powiedział.

Artur Wiśniewski podkreślił, że zmarli tragicznie politycy pochodzili również z naszego regionu, a prezydenci odwiedzali Koszalin. - Nasze miasto jest związane zarówno z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który był w Koszalinie, jak i z prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, który również tu wizytował, kiedy powstawał pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tą ziemią byli związani także poseł Sebastian Karpiniuk z Kołobrzegu i poseł Przemysław Gosiewski - wspominał Wiśniewski.

U podnóża Góry Chełmskiej znajduje się głaz i tablica upamiętniające pobyt w Sanktuarium Maryjnym świętej pamięci Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego.

ak/aś

Posłuchaj

Artur Wiśniewski, koszaliński radny PiS, cz.1 Artur Wiśniewski, koszaliński radny PiS, cz.2