fot. prk24.pl
Jak w każdą sobotę i tym razem nasi dziennikarze spotkali się w „Studiu Kołobrzeg” by wraz ze swoimi gośćmi omówić najistotniejsze tematy minionego tygodnia zarówno z regionu kołobrzeskiego, jak i z kraju.

Zapraszamy do wysłuchania materiałów.

Wieloletni dyrektor największego w Kołobrzegu sanatorium MSWiA - lekarz Ryszard Leszczyński, podjął temat zapalenia zielonego światła przez Narodowy Fundusz Zdrowia do uruchomienia rehabilitacji pocovidowej.

rozmowa z Ryszardem Leszczyńskim

Gościem audycji była ikona kołobrzeskiego biegania Andrzej Wyganowski, który podczas niedawnych Mistrzostw Polski Mastersów w Toruniu zdobył w kategorii wiekowej 75+ dwa złote medale w biegu na 800 metrów i na 3 0000 metrów oraz jeden srebrny w biegu na 600 metrów.

rozmowa z Andrzejem Wyganowskim

Prawnik Edward Stępień opowiedział o dylematach pomiędzy prawem stanowionym i prawem moralnym.

rozmowa z Edwardem Stępniem

Żołnierze 14 Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Szczecinie - Marcin Górka oraz mjr Rafał Gułajewski wyjawili plany utworzenia w Trzebiatowie 142 batalionu lekkiej piechoty.

rozmowa z Marcinem Górką oraz mjr Rafałem Gułajewskim

W „Studiu Kołobrzeg” zastanawialiśmy się nad procederem podrzucania śmieci w mieście.

materiał o podrzucaniu śmieci

Prezes Wydawnictwa Biały Kruk - Leszek Sosnowski opowiedział o prasowym rynku medialnym i o kulturze narodowej.

rozmowa z Leszkiem Sosnowskim

Projektantka zieleni, Monika Buśko-Kuś od niedawna pełni w Kołobrzegu funkcję ogrodnika miejskiego. Rozmawialiśmy o jej planach i pomysłach związanych między innymi z filozofią słynnego przedwojennego ogrodnika Henryka Martensa.

rozmowa z Moniką Buśko-Kuś

Elżbieta Cherezińska napisała 18 powieści historycznych. Jej ostatnia książka pod tytułem Harda właśnie ukazała się na rynku amerykańskim - to główny temat rozmowy z pisarką.

rozmowa z Elżbietą Cherezińską

Cztery pory roku... Czy jeszcze obserwujemy cykle przyrody oraz, czy jesteśmy w niewoli tytułów prasowych? Takie pytania zadał Jarosław Banaś swojemu rozmówcy - językoznawcy dr. Sebastianowi Żurowskiemu z Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu. Zapraszamy do wysłuchania „Słownika na Fali”.

„Słownik na Fali” - rozmowa z dr. Żurowskim

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś

Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz

mw/aś