fot. gov.pl
Już we wtorek odbędzie się konferencja konsultacyjna, podczas której młodzi ludzie z województwa pomorskiego będą mogli zgłaszać swoje pomysły do rządowego dokumentu.

O szczegółach przedsięwzięcia opowiedział na antenie Radia Słupsk inicjator konsultacji Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: - „Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia” jest dokumentem, który ma zadanie w długoletniej perspektywie określić politykę polskiego rządu na rzecz młodzieży. Chciałbym podkreślić, że nie tworzymy tej strategii odgórnie, zamknięci w naszych gabinetach, tylko we współpracy z młodymi ludźmi. Obecnie prowadzimy konsultacje na terenie całego kraju. 

Konsultacje dla woj. pomorskiego rozpoczną się 13 kwietnia od godz. 17:00. Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem: https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/. Zapisów można dokonywać do 12 kwietnia, do godziny 12:00. Spotkanie z powodu pandemii odbędzie się w formie wideokonferencji.

Więcej w poniższej rozmowie.

gov.pl/ sf/mt

Posłuchaj

rozmowa Sebastiana Ferensa z Piotrem Mazurkiem