Wydawnictwo z tekstami wybitnego pisarza i publicysty wkrótce trafi do naszych słuchaczy. Wystarczy uważanie słuchać Polskiego Radia Koszalin i śledzić informacje na portalu prk24.pl.

Leopold Tyrmand był dziennikarzem Agencji Prasowo-Informacyjnej, „Przekroju”, „Expressu Wieczornego”, „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej”, „Dziś i Jutro” oraz „Ruchu Muzycznego”.  Specjalizował się w recenzjach teatralnych, muzycznych i sportowych. Był też popularyzatorem jazzu w Polsce. Sejm ustanowił 2020 rok, w którym przypadła 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci wybitnego pisarza, Rokiem Leopolda Tyrmanda

We wstępie do wydawnictwa Piotr Ostrowski, prezes Polskiego Radia Koszalin napisał: „Siedem dalekich rejsów” Leopolda Tyrmanda to krótka opowieść, która po wielu latach niełaski w czasach PRL stała się bardzo popularna wśród polskich i zagranicznych czytelników. Opowiada o powojennym Darłowie i ludziach, którzy znaleźli się tam przez splot życiowych zdarzeń i wyborów. To opowieść o miłości, rozterkach, poszukiwaniach skarbów pomorskiej kultury, ale także o totalitaryzmie, który zawładnął Polską tuż po wojnie. Dla nas - mieszkańców regionu, ale także dla nas - dziennikarzy Polskiego Radia Koszalin to historia niezwykła i warta przypomnienia”.

Słuchowisko zostało nagrane latem 2013 roku w studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a jego premiera odbyła się podczas Bałtyk Festiwal Media i Sztuka w Darłowie. W tym roku postanowiliśmy wznowić to wydawnictwo.

Płytę ze słuchowiskiem będziemy przekazywać naszym słuchaczom na antenie oraz na portalu prk24.pl.

red./ar

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl