fot. facebook.com
Zaproszenie Piotra Głowackiego w tym tygodniu przyjęli radni: Beata Chrzanowska, przewodnicząca rady miejskiej z Platformy Obywatelskiej oraz Jacek Szaran z Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, niedawno Słupsk otrzymał cztery miliony złotych rządowego dofinansowania na przebudowę Starego Rynku. Części mieszkańców nie podoba się koncepcja modernizacji tego miejsca, która nazywana jest „Projektem zrewitalizowanej betonozy”.

Beata Chrzanowska podkreśliła na naszej antenie, że Stary Rynek jest objęty nadzorem konserwatora zabytków, dlatego nie można radykalnie zmienić jego charakteru: - Wierzę, że nowa infrastruktura oraz ograniczenie ruchu drogowego uczyni tę lokalizację bardziej atrakcyjną dla słupszczan. Mówimy cały czas o koncepcji. Uważam, że mieszkańcy powinni zgłaszać Pani prezydent swoje pomysły odnośnie tego miejsca. Pomoże to uzyskać kompromis satysfakcjonujący wszystkie strony.

- Zgadzam się z opinią części mieszkańców, że pierwotny projekt można śmiało nazwać „betonozą”. Na pewno będziemy chcieli rozmawiać z prezydent miasta o uatrakcyjnieniu tego miejsca. Chcielibyśmy, aby na Starym Rynku było dużo zieleni - powiedział Jacek Szaran

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/mt

Czytaj więcej

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”