fot. sport.tvp.pl
W Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu polscy kajakarze i kanadyjkarze przygotowują się do intensywnego sezonu, a także kwalifikacji na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio i do walki o olimpijskie medale. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin główny trener kadry kanadyjkarzy Michał Śliwiński - apetyty i szanse na medale są spore.

- Cel jest tylko jeden - Igrzyska Olimpijskie i medal olimpijski. Wyniki w poprzednich latach mieliśmy dosyć dobre, dlatego liczymy wyłącznie na wysokie, raczej medalowe pozycje - przekazał Śliwiński.

Jak dodał trener seniorskiej kadry narodowej kajakarzy, Robert Włodarczyk - priorytetem są teraz Igrzyska w Tokio, ale na horyzoncie są także Igrzyska w Paryżu w 2024 roku. - Głównym celem jest uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Japonii, ale tak naprawdę mam wyznaczone zadanie, aby przygotować mocny fundament pod Igrzyska Olimpijskie w Paryżu - powiedział trener Włodarczyk i dodał, że Wałcz jest głównym ośrodkiem przygotowań olimpijskich, który zapewnia wszystkie możliwe dogodności treningowe.

Na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu trenuje m.in. kajakarz-olimpijczyk z Rio de Janeiro i wielokrotny Mistrz Polski - Paweł Kaczmarek. Jak sam przyznaje, tegoroczny sezon będzie bardzo intensywny, ale najważniejsze są igrzyska w Tokio. - Cały czas mam w głowie, aby dać z siebie wszystko i zrobić kwalifikację - to jest to na czym teraz skupiam się najbardziej. W tym roku, poza Igrzyskami, odbędą się również mistrzostwa świata seniorów - nigdy nie było tak, żeby te dwa wydarzenia były organizowane tego samego roku. W czerwcu planowane są również mistrzostwa Europy seniorów, co sprawia, że czas jest niezwykle obfity w zawody i międzynarodowe starty - dodaje kajakarz.

Zawodnicy trenują w Wałczu w reżimie sanitarnym. Dla ich bezpieczeństwa przebywający na terenie ośrodka sportowcy podzieleni są m.in. na grupy, by do minimum ograniczyć kontakty.

pg/aś

Posłuchaj

Robert Włodarczyk - trener seniorskiej kadry narodowej kajakarzy Paweł Kaczmarek - olimpijczyk z Rio de Janeiro i wielokrotny Mistrz Polski Michał Śliwiński - główny trener kadry kanadyjkarzy