fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Na szczepienie w Ustce zapisywać się już mogą pacjenci z uprawnionych grup, czyli osoby po 60-tce. Od 12 kwietnia zapisy będą dotyczyły kolejnych grup wiekowych, zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Szczepień.

Ustecki punkt szczepień utworzony został przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Działać będzie w budynku szpitala przy ul. Mickiewicza 12. Szczepionkę otrzyma w nim ok. 180 osób tygodniowo.

- Dodatkowy punkt szczepień w Ustce utworzyliśmy na wniosek władz miasta, aby pomóc mieszkańcom w łatwiejszym dostępie do szczepień przeciwko COVID-19. Mamy świadomość dużego zapotrzebowania na jego działalność, dlatego stworzyliśmy ten punkt najszybciej jak się dało - powiedział Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Zapisy telefoniczne przyjmuje infolinia słupskiego szpitala, pod numerem telefonu 59 84 60 700. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do czwartku, w godz. 7 -17 oraz w piątki, w godz. 7 -14.35.

Do tej pory Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku dysponował jednym punktem szczepień w głównym budynku szpitalnym. Zaszczeniono w nim już ponad 10 tys. osób.

red./aj