fot. FB/ Karliński Ośrodek Kultury
Punkt szczepień zorganizowano w Karlińskim Ośrodku Kultury, gdzie w pierwszej kolejności szczepione będą osoby powyżej 60. roku życia. Wcześniej, aby się zaszczepić, mieszkańcy byli dowożeni do Białogardu.

Jak przekazał burmistrz Karlina, Waldemar Miśko, uruchomienie punktu było możliwe dzięki większym dostawom szczepionek. Podkreślił również pomoc w tej kwestii wojewody zachodniopomorskiego i pełnomocnika wojewody do spraw szczepień. - Na bieżący tydzień dostaliśmy prawie pół tysiąca szczepionek. Na przyszły tydzień mamy zapewnione kolejne dawki - poinformował burmistrz.

- Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu uda się zaszczepić pierwszą dawką wszystkich chętnych powyżej 60. roku. Następnie, myślę, że również w przyszłym tygodniu, rozpoczniemy szczepienia młodszych roczników. Sądzę, że etap szczepień, przynajmniej tą pierwszą dawką, zakończymy jeszcze w kwietniu lub na początku maja - powiedział burmistrz.

W Karlińskim Ośrodku Kultury, gdzie będą prowadzone szczepienia, zapewniono obsługę lekarską. - Kontaktowaliśmy się również z naszymi pielęgniarkami, które mimo że przebywają np. na emeryturze, wyraziły chęć pracy - wyjaśnił Miśko. - Mamy przygotowane 4 stanowiska, więc liczę, że w ciągu godziny będziemy mogli zaszczepić od 40 do 50 osób - dodał.

Rządowa propozycja zakłada, że w każdym powiecie będzie jeden punkt prowadzony przez samorząd. Punkty Szczepień Masowych mają ruszyć od 19 kwietnia.

red./aś

Posłuchaj

Waldemar Miśko - burmistrz Karlina, cz. 1 Waldemar Miśko - burmistrz Karlina, cz. 2