fot. pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla większości kraju, także dla naszego regionu. Dodatkowo w województwach zachodniopomorskim, pomorskim obowiązuje ostrzeżenie przed oblodzeniem.

Ostrzeżenie przed przymrozkami obowiązuje w całej Polsce z wyjątkiem województwa podlaskiego, południowej części województw dolnośląskiego i podkarpackiego oraz wschodniej części warmińsko-mazurskiego i południowo-wschodniej części małopolskiego.

Temperatura ma spaść w zachodniej i środkowej Polsce do minus trzech stopni, przy gruncie do minus pięciu, a we wschodniej Polsce - do minus czterech, przy gruncie do minus sześciu.

W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie.

W górach ma padać śnieg. W powiatach: cieszyńskim, żywieckim, nowotarskim i tatrzańskim spadnie od 5 do 7 centymetrów śniegu.

IAR/aj