fot. ms.gov.pl
40-letni mieszkaniec gminy Potęgowo jest podejrzany o wielokrotne zgwałcenie własnej matki i znęcanie się nad nią. Został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty. Częściowo się przyznał - powiedział we wtorek prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.

Prok. Wegner potwierdził, że zatrzymany 40-letni mieszkaniec gminy Potęgowo (woj. pomorskie) został we wtorek przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty gwałtów na osobie najbliższej i znęcania się nad nią. - Podejrzany przyznał się częściowo do zarzucanych czynów. Złożył obszerne wyjaśniania, które nie korespondują z ustalonym stanem faktycznym - powiedział prok. Wegner.

Dodał, że do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego na okres trzech miesięcy. Sąd ma rozpoznać wniosek w środę w godzinach porannych.

Prok. Wegner zaznaczył, że ze względu na dobro pokrzywdzonej, nie udzieli informacji na temat okoliczności sprawy i dokonanych już ustaleń w śledztwie.

Za gwałt na osobie najbliższej - wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry - grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

PAP/aś