fot. PAP/Paweł Supernak
Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień dodał, że zapisać się będą mogli także ci, którzy nie zdążyli się zarejestrować w odpowiednim dla nich terminie.

Michał Dworczyk przypomniał, że 12 kwietnia rozpoczynają się zapisy osób urodzonych w 1962 roku, a każdego następnego dnia będzie dochodził kolejny, młodszy rocznik: - To, że 13 kwietnia będą mogły zapisać się osoby, które urodziły się w 1963 roku, oczywiście nie oznacza, iż tego dnia osoby urodzone w 1962 roku nie mogą się zapisywać. W ten sposób, uruchamiając praktycznie co dzień kolejny rocznik, chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 roku.

Dodał, że terminy zapisów, aż do rocznika 1973, są zaplanowane do 24 kwietnia. Wyjaśnił, że zapisy przez internet będą każdego dnia ruszać o północy, a poprzez infolinię - o 6 rano: - Jesteśmy przekonani, że osoby z każdego z tych roczników będą zainteresowane szczepieniem.

Dworczyk poinformował, że nie funkcjonuje już program wyrażania gotowości na szczepienie, który działał od stycznia do marca: - Teraz będzie można od razu zapisać się na konkretny termin szczepienia.

PAP/rz