fot. TVP INFO
Zdaniem wirusologa prof. Włodzimierza Guta spadek liczby stwierdzonych nowych zakażeń może wynikać z okresu świątecznego, w którym mniej osób wykonuje badania. Boję się, że tak właśnie jest - dodał.

Ostatniej doby zdiagnozowano w Polsce 22 947 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 204 osoby. Poprzedniej doby zdiagnozowano 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarło 571 osób.

- To jest taki dzień trochę nietypowy. Gdyby zaczął się taki trend malejący byłoby bardzo dobrze, ale obawiam się, że zaczęły się święta i w związku z tym i badań, i osób zgłaszających się będzie mniej. Bo kto by w święta szedł do lekarza – ocenił w rozmowie z PAP w niedzielę prof. Gut.

Dopytywany, czy to właśnie z powodu okresu świątecznego wynika obniżona liczba stwierdzonych nowych przypadków zakażeń, odpowiedział: „Boję się, że tak.”

- Cały czas mieliśmy tendencje do opóźniania, a to oznacza, że takie dni jak wczorajszy nie są zbyt wiarygodne. Przekonamy się po świętach – zaznaczył wirusolog.

PAP/kc