Andrea Mantegna -"Zmartwychwstanie Jezusa"
W niedzielny, wielkanocny poranek gościem audycji Arkadiusza Wilmana był bp Krzysztof Włodarczyk. W rozmowie wyemitowanej w Magazynie Katolickim pojawiło się kilka tematów związanych z obchodami święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa:

- Ludzie wiary mają wielki powód do radości. Cała ziemska otoczka tę radość tłamsi. Jak się nie lękać? Jak radośnie śpiewać w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego?
- Korona cierniowa symbolizuje śmierć. Koronawirus zaangażował cały świat w ochronę życia przed śmiercią. W jaki sposób walkę z pandemią odczytywać w perspektywie wiary?
- Do marca ubiegłego roku według wszystkich badań społecznych, wynikało, że Polacy najczęściej spotykają się z rodziną z okazji świąt kościelnych. Sam Kościół również stanowi przestrzeń spotkania. Jak to pogodzić z wirtualnością i potrzebą dystansowania w ostatnich miesiącach?
- Każdy z nas ma jakąś własną wizję poranka wielkanocnego. Zakorzenioną w dzieciństwie, albo nabytą przez lata konkretnych doświadczeń. Jak wygląda ten czas u bp. Krzysztofa Włodarczyka?

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

aw/kc

Posłuchaj

Bp Krzysztof Włodarczyk o przeżywaniu świąt Zmartwychwstania Pańskiego