fot. Stefan Romecki/Facebook
Akcję na jednym z osiedli zorganizowali Kawaler Orderu Uśmiechu Stefan Romecki i wspierający go wolontariusze. W przygotowaniu paczek pomogli mieszkańcy i przedsiębiorstwa.

Prezenty dzieciom wręczali wolontariusze przebrani za pluszowe postaci. Stefan Romecki powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że w ten sposób chcieli sprawić radość najmłodszym: - Dzieci są teraz pozamykane w domach, szczególnie na tych często zapomnianych podwórkach. Dlatego zdecydowaliśmy się zrobić coś, co przywróci im uśmiech. Zajączek przyniósł im paczki. Pomogli mu w tym Caritas, firmy i osoby prywatne. To pokazuje, że w Koszalinie są ludzie dobrego serca.

Dodał, że w tym przedsięwzięciu najważniejsza była radość dzieci: - Gdy otrzymywałem Order Uśmiechu, składałem przysięgę, że mimo wiatrów i wichrów nadal będę przynosił radość dzieciom i czynię to do dzisiaj.

Była to kolejna w czasie pandemii świąteczna akcja obdarowywania koszalińskich dzieci. Wcześniej - przed pandemią - maluchy dostawały je podczas uroczystych, organizowanych przez społecznika, śniadań dla ubogich i samotnych mieszkańców miasta.

ak/ar

Posłuchaj

Stefan Romecki o akcji Stefan Romecki o motywacji do pomagania dzieciom