fot. Małgorzata Abramowicz
W ramach trzeciej edycji akcji „Śniadanie dla samotnych” wolontariusze fundacji Wolne Miejsce dostarczą 320 paczek. Trafią one do osób samotnych, starszych, a także w trudnej sytuacji życiowej.

Kamil Barwinek, kołobrzeski koordynator fundacji Wolne Miejsce, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że już po raz drugi z powodu pandemii Covid-19 fundacja nie może zaprosić kołobrzeżan na wspólne śniadanie do Hali Millenium: - Dowozimy więc te paczki do domów osób potrzebujących. W ten sposób możemy im dać namiastkę świąt wielkanocnych. Wolontariusze starają też z każdą obdarowywaną osobą chwilę porozmawiać. Rozwozimy te paczki dziś, by jutro trafiły one na wielkanocne stoły.

Wielkie gotowanie trwało od wtorku. W pracę w kuchni zaangażowanych było ok. 20 osób. O efektach mówi wolontariuszka Urszula Mroczkowska: - Przygotowaliśmy białą kiełbasę, bigos, sałatkę jarzynową, gotowane jaja i pyszne ciasta. Do paczek dołączamy także życzenia na świątecznych kartkach.

Poza tradycyjnymi potrawami w paczkach znalazły się także wędliny, sery, pieczywo, owoce i słodycze, a wszystkie produkty pozyskano od darczyńców.

Wśród obdarowanych są m.in. kombatanci, weterani, pionierzy. Wolontariusze docierają także do noclegowni oraz na działki, które zamieszkują osoby bezdomne.

Akcja dostarczania wielkanocnych paczek potrwa do godzin popołudniowych.

ma/ar

fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz

Posłuchaj

Kamil Barwinek, kołobrzeski koordynator fundacji Wolne Miejsce Urszula Mroczkowska, wolontariuszka