fot. prk24.pl
Już tradycyjnie, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” rozmawiali o najistotniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście i kraju.

O kolejnej pomocy rządowej dla miasta i gmin powiatu kołobrzeskiego oraz o gorącej atmosferze w Polskie Żegludze Bałtyckiej rozmawialiśmy z posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem.

rozmowa z Czesławem Hocem

Już drugi raz Święta Wielkiej Nocy obchodzić będziemy w pandemicznej rzeczywistości. Z jakimi zmianami spotkają się wierni, czego zabraknie podczas uroczystości Triduum Paschalnego? Między innymi te kwestie wyjaśnił ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz parafii mariackiej w Kołobrzegu.

rozmowa z ks. dr Andrzejem Pawłowskim

Przedświąteczne zakupowe kroki kierujemy często na miejskie targowiska. Podczas wizyty na kołobrzeskim rynku sprawdziliśmy, jakie produkty świąteczne można nabyć, pytaliśmy też o preferencje kołobrzeżan oraz o to, czym różni się obecny przedświąteczny czas od zeszłorocznego.

targowisko przed świętami

O rozumieniu polityki poprzez geografię, czyli o uwarunkowaniach geopolitycznych także w trwającej pandemii, rozmowa na przykładzie książki Tima Marshalla „Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce” rozmawialiśmy z Agnieszką Bryc, doktorem nauk humanistycznych nauk o polityce, specjalności stosunki międzynarodowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Tadeuszem Zyskiem, prezesem poznańskiego wydawnictwa Zysk, dr psychologii społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Wieżniowie geografii

W minionym tygodniu opowiedzieliśmy o sytuacji rodziny z Rościęcina, która wbrew swojej woli, a na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej miała zostać umieszczona w Domu Opieki Społecznej. Przypomnijmy, że dotyczy to 93-letniej pani Anny oraz jej niepełnosprawnego syna, którzy mimo trudności dobrze radzą sobie w codziennym życiu. Sprawa znalazła się na wokandzie, a kołobrzeski sąd stanął po stronie rodziny.

relacja z sądu

O perspektywie finansowej na lata 2021 - 2027 rozmawialiśmy z członkiem województwa zachodniopomorskiego Anną Bańkowską.

rozmowa z Anną Bańkowską

W panelu powiatowym gościliśmy starostę kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz dyrektorkę Zespołu Szkół im Macieja Rataja w Gościnie Halinę Schulz-Tkacz.

panel powiatowy

O drugiej rundzie konkursu na pamiętniki „Życie codzienne w czasach koronawirusa” rozmawialiśmy z dr Joanna Felczak z Szkoły Głównej Handlowej Kolegium Ekonomiczno-Społecznego, Instytutu Gospodarstwa Społecznego Katedry Polityki Społecznej w Warszawie.

Konkurs na pisanie pamiętników

Ilustrowany Radiowy Słownik Na Fali w wydaniu świątecznym redagowali dr Sebastian Żurowski i Jarosław Banaś.

Słownik na Fali

Studio Kołobrzeg przygotowali: Mariusz Wolański, Jarosław Banaś i Małgorzata Abramowicz.

mw/jb/ma/ar