fot. pixabay.com
Do kadry B zostały powołane Daria Somionka i Gabriela Haric z Młynów Stoisław Koszalin. Na liście rezerwowej jest Gabriela Urbaniak, skrzydłowa koszalińskiego zespołu.

Pierwsza reprezentacja Polski przygotowywać się będzie od 10 kwietnia do dwumeczu kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata. Przeciwniczkami Polek będą Austriaczki. Mecze zaplanowano na 16 i 20 kwietnia. W związku z tym pauzować będzie ekstraklasa, co wykorzystają trenerzy pozostałych grup reprezentacyjnych.

Kadra B spotka się na konsultacjach szkoleniowych w Warszawie. Trener Sabina Włodek na zgrupowanie powołała m.in. Gabrielę Haric i Darię Somionkę z Młynów Stoisław Koszalin. Wśród zawodniczek rezerwowych znalazła się Gabriela Urbaniak.

Reprezentacyjne powołania rozesłano także do grup młodzieżowych. Do kadry juniorek młodszych (szczypiornistki urodzone w roku 2006 i młodsze) powołanych zostało sześć reprezentantek naszego regionu.

Juniorki młodsze trenować będą od 11 do 15 kwietnia w OPO w Szczyrku pod okiem Marka Jagodzińskiego. Powołane zostały Zofia Chwojnicka i Agata Myślińska z Lidera Sławno, Martyna Gajek z KU AZS Politechnika Koszalińska oraz Izabela Lankut z UKS Morski Sianów. Wśród zawodniczek rezerwowych znalazły się: Dagmara Bajtek (Lider Sławno) i Natalia Pawlik (KU AZS Politechnika Koszalińska).

kk/rz